NYMBURK NA DNI PRAHY 7

NYMBURK NA DNI PRAHY 7

V rámci sobotního Dne Prahy 7 se ve Stromovce prezentoval také Sportovní holding Praha. U jeho stánku nechyběl ani minikurt na basketbal, kde byly mimo jiné k vidění zajímavé souboje mezi kluky z Basketbalové akademie Nymburk a hokejisty Sparty.

Kurt ale patřil především dětem, kteří soutěžili ve střelbě na koš a vysoutěžili si třeba týmová trička, šály, či kartičky s podpisy hráčů. Někteří vytrvalci neodešli, dokud neměli celý sortiment, který byl ve stánku SHP k dostání.


Na něm se také prezentovala nově vzniklá pobočka nymburské Basketbalové akademie v Praze. Zápal některých nejmenších dával naděje, že se v ní brzy objeví nové talenty.


„Divácky“ nejatraktivnější byl ale nakonec souboj hokejistů se členy převážně nymburské U 17. Kdo čekal, že basketbalové naděje českého šampiona hravě zvítězí, hodně se zmýlil. Hlavně v dobře známé hře na „Krále střelců“, se blýskl sparťanský obránce Marek Hrbas.


Ten je prý velký basketbalový fanoušek, ale jak se ukázalo také velmi slušný hráč. V obou případech se dostal do finále a nymburský Patrik Sarna se musel hodně snažit, aby ho nakonec porazil a uhájil čest basketbalistů. Marek totiž střílel šestky jak na běžícím páse. Dvakrát třetí byl také útočník Lukáš Pech, jehož ruka byla rovněž velmi přesná.


„Strašně mě překvapili, jak jsou šikovní. Dávali tam skoro všechno. Nakonec jsem vyhrál, ale dalo mi to zabrat,“ smál se po souboji Patrik, který patří k velkým nymburským talentům. Sám měl radost, že se mohl poznat se sportovci, kteří to v hokeji dotáhli už hodně daleko.


„Velmi se mi to tady líbilo. Skamarádili jsme se z hokejisty ze sparťanského áčka a toho si vážím. Ukázali jsme také basketbal dětem a snad jsme je přilákali k basketbalu a něco jsme je naučili,“ pochvaloval si Patrik vydařenou akci ve Stromovce.

 
vloženo: 22.06.2014 15:56 / přečteno: 4825x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.