V SOBOTU ZASE NA BASKET

V SOBOTU ZASE NA BASKET

Další dva dny odpočinku a v sobotu od 17:00 hodin je tu další zápas Kooperativa NBL proti ústecké Slunetě, kterým ukončíme trojzápasovou sérii v tomto týdnu.

O týmu, který v minulé sezoně sice obsadil sedmé místo, což je v posledních letech, řekněme, lepší průměr, se na konci minulé sezony hodně mluvilo. Ve čtvrtfinálové sérii proti Pardubicím nakonec bronzovému týmu z východních Čech Sluneta silně zatápěla. Pardubice vybojovaly postup mezi poslední čtyři týmy ligy až v sedmém zápase!! a pokud by nebylo některých sporných rozhodnutí arbitrů, mohlo se poprvé za posledních minimálně 15 let povést zvítězit v sérii mezi sedmým a druhým týmem základní části tomu horšímu.


„V Ústí hraje velkou roli, jaké se jim na začátku sezony povede získat cizince. Pokud vím, tak letos měli nějaké problémy a cizince měnili, proto jejich start není zcela ideální,“ poznamenal o soupeři Vojtěch Hruban. Přesně tak tomu bylo. Poté, co pro neuspokojivé výkony ještě před prvním kolem poslaly domů forwarda Kayela Lockeho, zranění dlouhodobého charakteru vyřadilo z týmu i staronového guarda Michaela Thompsona, který se k mužstvu připojil až těsně před startem ligy, muselo vedení klubu hledat náhrady. Jediným novým Američanem, který „přežil“, je Jaytornah Wisseh. Na testy přišel 24letý 203 vysoký Srb Marko Stevanovič, který minulou sezonu vystřídal tři různé týmy a naposledy hájil barvy Temešváru v rumunské lize (průměr 3,8 bodu), a 28letý 198 vysoký Kanaďan Guillaum Payen-Boucard, který by i jako forward měl zaplnit mezeru po Thompsonovi. V posledních dvou sezonách se pohyboval ve třetí francouzské lize (průměr 10 bodů) a naposledy v soutěži kanadské (průměr 14). Prvně jmenovaný se zdá ve Slunetě zabydlí. Ve dvou zápasech, které odehrál, strávil na palubovce přes půl hodiny a v obou zápasech byl dvouciferným střelcem. Kanaďan Payen však dostal lepší nabídku z domoviny a ve shodě s dohodou klubu a agenta během try-outu odešel.


S cizinci jsou často nějaké trable, to s českou posilou Pavlem Houškou žádné potíže nejsou. Pavel se z Nymburka oklikou přes Děčín vrátil do rodného města a hned se stal s 19 body nejlepším šuterem svého týmu. Ústí je letos tým, ve kterém známe dobře jednoho hráče. „Víme, že jejich nejlepším střelcem je náš kamarád a dlouholetý spoluhráč Pavel Houška. Na toho se všichni samozřejmě hodně těšíme,“ říká upřímně Vojta Hruban. A my věříme, že se Pavel těší i k nám, i když předpokládáme, že si přijel jen pro jeden bod. Svůj postřeh k sobotnímu utkání přidal i Jaromír Bohačík: „Viděl jsem pár segmentů z jejich zápasů. Víme, že mají velice silnou podkošovou sestavu, trojice Houška – Pecka – Šteffel rezonuje velkou silou.“


I přes neoddiskutovatelnou sílu pod košem se Ústí letos nedaří. Ze čtyř zápasů prohrál tři, zvítězil jen v prvním kole nad USK Praha, týmem, nad kterým zvítězil na jeho palubovce naposledy v roce 2015. Ve druhém kole je přemohly Pardubice sedmnáctibodovou výhrou, ve třetí nestačilo Ústí podle očekávání v Opavě na účastníku Ligy mistrů (94:79). V minulém kole nezvládla Sluneta ani druhé domácí utkání a Kolínu podlehla o jediný bod 86:87.


Kromě české ligy hraje Sluneta Ústí nad Labem také Alpe Adria Cup. V prvním kole rozprášili Šenčur 106-79, když rozhodli už v první čtvrtině (32-15). Ve druhém kole chybělo Ústí opět štěstí v závěru, když dotahovalo, ale nedotáhlo. Polským Gliwicům podlehlo 76:78. Jak se píše na stránkách Slunety: „soupeři doslova věnovali vítězství svými ztrátami.“


Tonda Pištěcký:

„Sérii venkovních utkání zahájíme s nejtěžším možným soupeřem. Nymburk má také náročný program a navíc se také potýká s problémy se složením týmu a neustále hledá ideální sestavu pro evropské soutěže. Pokud chceme uhrát dobrý výsledek, musíme zastavit jejich rychlý přechod do útoku a oproti tomu hrát zodpovědně na obou stranách hřiště. Nymburk každou naši ztrátu nebo chybu v obraně nemilosrdně potrestá.“Filip Šmíd:

„Všichni víme, jak těžké jsou zápasy v Nymburce, ale pro každého hráče to je dobrá výzva změřit síly s těmi nejlepšími. Hlavně se musíme vyvarovat našich hloupých ztrát, kterých jsme udělali v posledních zápasech nespočet.“


Vojta Hruban:

„Myslím, že to bude utkání jako ve čtvrtek proti Svitavám, do kterého musíme nasbírat zase nějakou energii a vrátit se na vlnu lepších výkonů. Myslím, že v tomto utkání už nebude hrát roli nějaká velká únava. Průběh musím být takový, aby si mohli zahrát všichni a aby zápas dodal zdravé sebevědomí do utkání Champions League v Litvě.


Jaromír Bohačík

„Štěstí, že těžkou trojzápasovou sérii hrajeme doma a není žádné cestování, kromě Prahy na začátku týdne. Věřím, že soupeř přijede velmi natěšený. Čekáme těžký zápas s vítězným koncem, chceme mít totiž na konci základní části sto procent. Myslím, že trenér od nás očekává, že začneme kvalitněji bránit. Pokud si chceme udělat zápas pohodovým, musíme začít od obrany.“ 
vloženo: 19.10.2018 12:29 / přečteno: 1133x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.