KNBL STARTUJE VE STŘEDU

KNBL STARTUJE VE STŘEDU

Ve středu třetího října od půl sedmé večer se opět sejdeme v hale Sportovního centra v Nymburce, abychom zahájili svou devatenáctou sezonu v nejvyšší české soutěži. Soupeřem bude úřadující vicemistr z Opavy.

Nejen losování, ale také odložený zápas prvního kola proti Pardubicím, nám jako prvního soupeře přiřkl loňského finálového soupeře z Opavy. Vzhledem k minimálnímu počtu změn v kádru obou týmů, to bude vypadat, jako by čtyřměsíční proluka ani nebyla. Opava obohatila kádr pouze o jednoho hráče Jana Švandrlíka, čtyřiadvacetiletého rodáka z Plzně, absolventa university Iona v USA, který však už v patnácti letech odešel do Malagy. Švandrlík se účastnil i dvou mistrovství Evropy U16 a U18, kde byl spoluhráčem například Martina Kříže.

 

Náš tým je kompletní, nikdo nehlásí žádné zdravotní omezení a bude připravený v plné síle. Kromě atraktivity zápasu čeká na fanoušky o něco slavnostnější program. Po úvodním představení hráčů proběhne na palubovce symbolické předání klubu. Bývalý prezident klubu Miroslav Jansta předá otěže nejlepšího českého klubu Jiřímu Podpěrovi. K této příležitosti obdrží prvních 600 diváků speciální tričko. Další program již bude „standardní“. O program v time outech a při přestávkách se budou starat cheerleaders, v poločase proběhnou soutěže o ceny, které věnoval do soutěže klub, ať už to je všemi hráči podepsaný míč nebo příležitostné triko rovněž s podpisy všech hráčů. Také pojede jako obvykle autobus na trase nádraží - Jičínská ulice - náměstí (a zpět po utkání). Odjezd autobusu je v 17:55 od nádraží.

 

Co o prvním utkání řekl trenér Oren Amiel a kapitán Pavel Pumprla?

 
Oren Amiel

Nejprve bych rád poblahopřál českému reprezentačnímu výběru, nymburským hráčům a samozřejmě trenéru Ronenu Ginzburgovi, kteří dosáhli skvělého výsledku v kvalifikaci na WORLD CUP! Je to obrovský úspěch pro český basketbal a my jsme šťastní, že naši hráči v tom hráli tak významnou roli. Na druhou stranu jsme možná v celé Evropě jediný klub, který měl v reprezentaci tolik hráčů. Jsme rádi, že se naše oběť v každém reprezentačním okně vyplatila.

 

V novém období není nic náročnějšího než začínat proti finalistovi ze sezony minulé. Přestože jsme neměli optimální přípravu, právě díky velké absenci reprezentantů, už se velice těšíme na start nové sezony. Zápas s Opavou bude jako vždy náročný. Ve své sestavě nezměnili mnoho hráčů a v tom, myslím, bude jejich největší přednost. Komunikace a týmová chemie bude jejich největší zbraň. Společně s jedinečným herním stylem to ukazuje, že budou opět pro všechny soupeře nebezpečným týmem. 

My se však budeme soustředit na náš výkon a nebudeme se ohlížet na soupeře. Byť jsme spolu krátce a víme, že ještě nemůžeme dosahovat takové úrovně, kterou od sebe očekáváme, jsme vždy připraveni hrát tvrdě, obětavě a s nadšením. Pokud tak učiníme, úroveň našeho výkonu společně s radostí ze hry přinese první vítězství v novém ročníku naší ligy.

 

Nemohu se také dočkat, až se znovu setkáme s našimi věrnými fanoušky, kteří nás vždy podporovali a věřím, že budou i v celé sezoně, na jejímž začátku právě stojíme. Ve středu večer se uvidíme!

 
Pavel Pumprla

Pro nás je středeční zápas začátek jako kterýkoliv jiný. Myslím, že je lepší hrát proti silnému týmu než s někým z dolní poloviny, kde by se výsledek očekával jednoznačně jednoznačný. Liga mistrů začíná už v příštím týdnu, takže lepší „přípravný“ zápas v Česku podstoupit nemůžeme. Vždyť Opava je dalším účastníkem Ligy mistrů.

Je dobře, že začínáme doma, zvlášť pro nás, co jsme si po repre jen vyměnili tašky a odjeli do Slovinska. První zápas někde venku, potom v Kolíně a pak zase do Francie….

 

Ani jeden tým nezměnil výrazně kádr. Čeká nás podobný zápas jako finále?

Doufám, že středeční zápas začneme lépe než první domácí finále, abychom si zápas nedělali zbytečně složitý. Opava má za sebou delší přípravu a jsou mnohem déle spolu. Rovněž u nás nebyly změny v sestavě převratné, zůstalo deset hráčů z minulého roku. Tedy ani u nás by neměl být velký problém se sehraností. Chceme českou ligu rozjet tak, jak jsme zvyklí a pak už se musíme soustředit na ligu mistrů, neboť každý zápas, který nám tam zbytečně uteče, bude v těžké skupině hodně cítit.

 
Čekáš od Opavy nějaký nový herní styl?

Mají za sebou skoro měsíc přípravy s novým trenérem Kryštofem Vlčkem, tak uvidíme, jaké nové prvky do hry vnesl (Kryštof Vlček po dobu nepřítomnosti Petra Czudka zastupoval na pozici hlavního trenéra - pozn.). Vzhledem k tomu, že mají jen jednoho nového hráče, nedají se očekávat nějaké velké změny, navíc proč by něco měnili, když hrají to, co jejich hráčům vyhovuje, co nejlépe umí a co je, pro mě trochu nečekaně, dostalo v minulé sezoně až do finále Kooperativa NBL.

 

Je Ti stále ještě Opava, díky tvému působení v tomto týmu, bližší?

Už jsme proti sobě od mého odchodu hráli vícekrát. S ohledem na svoje působení v Prostějově nebo španělském Obradoriu, kde jsem hrál tři roky, je to s Opavou jiné. Když jsem se nedávno díval na složení Obradoria, zjistil jsem, že znám už jen jednoho hráče. Zatímco v Opavě je hráčů, se kterými jsem hrál, více a znám je mnohem lépe. Ten prach zapomnění nemá v případě Opavy tak vysokou vrstvu.

 
vloženo: 02.10.2018 09:11 / přečteno: 1482x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.